Topic: Jak odzyskać należności?

Cześć. Od dwóch miesięcy prowadzę hurtownię z zabawkami. Od samego początku byłem świadomy problemu nieopłaconych faktur moich kontrahentów. Problem jednak mnie przerasta, bo nie spodziewałem się, że tak wiele osób nie będzie mi płacić. Z tego co udało mi się dowiedzieć odzyskiwanie należności to bardzo skomplikowany proces. Możecie mi jakoś poradzić co mam robić?

Re: Jak odzyskać należności?

Nie jest to proces skomplikowany, lecz nieprzyjemny. Skorzystaj z usług windykacyjnych jakiejś firmy, moja żona korzysta z tej strony http://vindicat.pl/faq/jak-sprzedac-wierzytelnosc/ i jak dotąd nie rozczarowaliśmy się.

Re: Jak odzyskać należności?

Jeśli czujesz się na siłach możesz iśc do sądu, ale w przypadku kilku faktur różnych odbiorców będziesz potrzebował sztabu adwokatów. Widzę, że jesteś trochę zielony w temacie, dlatego dobrze zrobisz jeśli poczytasz jak wygląda odzyskiwanie długu w praktyce http://vindicat.pl/faq/jak-odzyskac-dlug/ – tu znajdziesz potrzebne informacje. Również korzystałam z usług vindicat, dlatego mogę ich szczerze polecić. Pozdrawiam.

Re: Jak odzyskać należności?

Bardzo dziękuję za pomoc. Zdecydowałem się oddać sprawę profesjonalistom i skupić się na własnej działalności. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!