Topic: Najlepsze sposoby na kaca

Ostatnio nieco przesadziłem na imprezce z alkoholem Wszystko to za sprawą https://whiskyembassy.pl/oferta/aprez-chrzan/ . Ta pełna charakteru, wyrazista wódka  tak bardzo mi smakowała, że nie mogłem się jej oprzeć. Na drugi dzień kac dał znać o sobie. Macie jakieś sprawdzone sposoby na takie dolegliwości?

Re: Najlepsze sposoby na kaca

Przy objawach kaca warto zrezygnować z kawy i środków przeciwbólowych. Płyny warto uzupełniać wodą niegazowaną oraz sokami. Do wody można dodać glukozę i sok z cytryny.

Przy kacu należy zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości witaminy C i witamin z grupy B. W tym celu w jadłospisie znaleźć powinny się: cytrusy, papryka, jabłka, kiszona kapusta oraz mleko i przetwory mleczne.

Nieprzyjemne skutki spożycia alkoholu pomaga zmniejszyć tymianek. Podobnie imbir, który dzięki antyoksydantom działa także hepatoprotekcyjnie. Łagodzi nudności, wymioty oraz biegunkę.

Najlepszym sposobem jest oczywiście umiarkowane spożywanie alkoholu. Komu jednak ta sztuka się nie uda, musi toczyć bohaterską walkę z kacem…