Topic: Jakie żaluzje do domu na wsi?

Szukam orginalnych osłon okiennych do domu na wsi. Odziedziczylam po babci niewielki, poniemiecki domek i właśnie jestem po jego generalnym remoncie. Teraz potrzebuje jeszcze w ciekawy sposób wykonczyć okna, też wymienione, tylko nie wiem na co się zdecydować.

Re: Jakie żaluzje do domu na wsi?

Jak masz kase, to moze zaluzje drewniane? Jak dla mnie idealnie komponuja sie z wiejskimi klimatami. Jak chcesz zaoszczedzic, to wybierz jakies rolety moze te nowsze wersje w systemie dzien-noc? Ewentualnie mozesz zostac przy zwyklych firankach. Wszystko zalezy od tego, w jakim stylu urzadziłas wnetrze domu.

Dom jest urządzony raczej klasycznie, dużo w nim elementów drewnianych i boje się, że jak założe jeszcze ciężkie drewniane żaluzje to bedzie tego za dużo.

Ja na Twoim miejscu w pierwszej kolejności zainwestowałbym w zewnętrzne rolety antywłamaniowe. Wygląd wyglądem, ale bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Ja tak do tego nie podchodze. Wioska jest spokoja i tu nikt nie ma takich żaluzji, więc i mi nie będą one potrzebne.

Jak szukasz czegoś naprawdę oryginalnego, to może skonsultuj się z kimś, kto się na tym lepiej zna niż osoby tutaj piszące. Może jakiś projektant wnętrz albo przynajmniej firma, która montuje takie osłony okienne. Jak byś była zainteresowana pomocą, sprawdź sobie ten serwis http://fabrollo.pl/. Przynajmniej zobaczysz, jakie w ogóle opcje wchodzą w grę, bo ta firma ma w swojej ofercie chyba wszystkie typy osłon okiennych.

Spoko, dzieki za adres. Ja napisałam tutaj właśnie w nadziei na darmową porade od jakiegoś projektanta wnętrz;)