Topic: Reklama wideo w firmie

Po raz kolejny liczę, że internet nie zawiedzie, więc od razu do rzeczy smile Jest pomysł w firmie, żeby zlecić komuś wyprodukowanie filmów reklamowych. Z jednej strony chodzi o to, by się wypromować na zewnątrz, znając życie będzie to wszystko wrzucane w sieć, żeby „samo rosło”. Ale jeden z członków zarządu jest mocno zapatrzony w amerykańskie wzorce i chce budować pozytywny wizerunek naszej firmy wśród pracowników – także za pomocą klipów wideo. Moje pytanie jest fundamentalne – kto to nam zrobi?

Re: Reklama wideo w firmie

Część przedsiębiorstw decyduje się na samodzielną produkcję, ale do tego jest potrzebne odpowiednie zaplecze, którego przeciętny dział promocji nie posiada (no może poza jakimiś wielkimi koncernami). Także musicie się skoncentrować na znalezieniu sensownego producenta, najlepiej takiego, który ma konkretne doświadczenie w takich sprawach.

Jak się obserwuje politykę reklamową i PR-ową niektórych firm, to naprawdę nie wiadomo, po co sięgną w następnym kroku. Dla mnie kręcenie filmów adresowanych do pracowników i rozsyłanie im tego jest jakąś sekciarską żenadą. Co tam można pokazać, o czym mówić? O zaletach pana prezesa?

Oj niesprawiedliwa jesteś... Takie filmy mogą być bardzo pomocne w budowaniu poczucia integracji w zespole, skupienia wokół wspólnego celu. Niektórym się ciągle wydaje, że przedsiębiorstwa są napędzane jakimś magicznym paliwem, a o wszystkim decydują ludzie. Jak mają motywację i są świadomi tego, że ich praca zależy od włożonego wysiłku, to zachowują się inaczej.

Dyskusji o słuszności tych wszystkich materiałów można toczyć wiele, ale kolega do nas przyszedł jak rozumiem z nadzieją na merytoryczną radę, więc tonujmy komentarze i do konkretów. Zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.grupachimera.pl/filmy-korporacyjne.html . To jest studio zajmujące się filmami dla przedsiębiorców o różnym przeznaczeniu. Klipy reklamowe, instruktażowe, motywacyjne – kupa opcji. Robiłem z nimi dwa projekty, odczucia mam świetne. Jeśli znajdziecie wspólny język, to Twój zarząd będzie zachwycony, zobaczysz.

Zawsze byłem pełen uznania dla nowych rozwiązań w marketingu i PR, a to, że sięga się po filmy nie dziwi mnie wcale. Przecież żyjemy w kulturze obrazkowej i to naturalne że takie motywy przenikają też do wnętrza korporacji.

Nie mam w tym temacie ani wielkiej wiedzy, ani doświadczenia, ale jedno wiem na pewno. Sto razy bardziej wolę obejrzeć jakiś ciekawie zrobiony filmik o tym, co się w firmie dzieje i co się ma zadziać niż czytać kolejnego nudnego maila z newslettera.