Topic: dotacje z UE na rozszerzenie działalności?

Dzień dobry, od kilku lat prowadzę gospodarstwo agroturystyczne. Ostatnio pod nosem wyrosła mi konkurencja. Muszę coś zmienić żeby ludzie dalej chcieli do mnie przyjeżdżać. Mam pomysł na rozwój swojego biznesu, ale potrzebuję dodatkowego źródła dochodu, to co mam to niestety za mało. Czy mam szanse na dotacje z unii? Czy ktoś z was – prowadzący agroturystykę – starał się o fundusze i je dostał?

Re: dotacje z UE na rozszerzenie działalności?

Tak, trzy lata temu – podobnie jak pan – rozwijałem swoją działalność i dostałem dofinansowanie z unii.

Co muszę zrobić, żeby dostać te pieniądze. Pierwszy raz będę się o nie starał i nie mam pojęcia co powinienem zrobić?

z tego co kojarze dofinansowanie unijne dla firm w ciągu tych kilku lat się zmieniło, są nowe programy na nowe lata i ktoś mi mówił, że nowe kryteria. Może po prostu najlepiej wejść we współpracę z fachowcami którzy zajmują się pozyskaniem funduszy z ue?

Zgadzam się z przedmówcą – złożenie wniosku o dotacje wymaga wykonania szeregu czynności a w tym przede wszystkim przygotowania kompletu dokumentacji. Co powoduje że musisz znać się nie tylko na swojej robocie, ale znać też te wszystkie kruczki prowadzące do sukcesu i podpisania umowy o dotacje. Lepiej poradzić się specjalistów.

ale gdzie ich znaleźć?

Kiedy my z mężem prowadząc gospodarstwo agroturystyczne chcieliśmy rozszerzyć swoją ofertę i staraliśmy się o fundusze unijne postawiliśmy na współpracę z firmą specjalizującą się w pozyskiwaniu dotacji z Katowic – nie pamiętam jak dokładnie nazywała się ta firma, ale fachowcy nie z tej ziemi. Pomogli nam zoptymalizować nasze działania inwestycyjne, sformułować strategię marketingową, a także dokonali analizy opłacalności ekonomicznej nowych i już prowadzonych przedsięwzięc. Jak wzięli w obroty naszą firmę to nasz pomysł został jeszcze zmodyfikowany o parę dodatkowych punktów. Potrafią wczuć się w branże, której pomagają uzyskac dotacje co mnie bardzo zaskoczyło.

dobra dzięki za jakieś informacje, postaram się ich wygooglować :-)