Topic: Czy wypożyczanie wózków widłowych się opłaca?

Mam do Was ludki pytanie jak w temacie. Możecie powiedzieć czy wypożyczanie wózków widłowych jest opłacalne? U mnie w firmie kilka razy w roku są poważne dostawy, gdzie bez wózków się nie obejdzie, ale tak poza tymi wydarzeniami to radzimy sobie bez nich i specjalnej potrzeby ich posiadania nie ma. Jak myślicie, wynajmowanie takiego sprzętu będzie opłacalne czy jednak lepiej zainwestować w jakiś wózek na własność?

Re: Czy wypożyczanie wózków widłowych się opłaca?

musisz na spokojnie usiąść, przeanalizować oferty wynajmu, a potem porównać to z zakupem nowego wózka. Weź pod uwagę późniejsze koszty utrzymania, może się zepsuć chociażby i trzeba to będzie naprawić wink

Ja generalnie myślałem żeby sobie tutaj http://www.wozkiczestochowa.pl/ wynająć jeden czy dwa wózki, ceny wydały mi się w miarę rozsądne, firma zarzeka się też, że sprzęt jest dobrej klasy i przede wszystkim w pełni sprawny.

U mnie w pracy z firmy Halplast często przyjeżdżają serwisanci a do tego wiem, że zazwyczaj zamawiane są też części, jeśli wózki naprawiane są samodzielnie. Na pewno wiem, że są to profesjonaliści, więc zapewne wynajmowanie wózków także stoi na bardzo wysokim poziomie, ale wybór należy do Ciebie.

sprawdź po ile chodzą wózki używane, być może będzie taniej kupić sobie taki właśnie sprzęt, skoro rzadko korzystasz to może nie będzie się specjalnie psuł.

Nie ma reguły, wbrew pozorom sprzęt nieużywany może się psuć tak samo często jak ten używany, tak to już jest niestety i pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Ja chyba bym się kierował w stronę tego wynajmu bo właśnie nie trzeba się przejmować żadnym serwisowaniem, płaci się za sprzęt, oddaje go potem i zapomina.

Chyba jednak wezmę w tej wypożyczalni wózki widłowe w Częstochowie i po prostu będę miał z tym spokój. Przeanalizowałem sobie dokładnie to wszystko to jednak wydaje mi się, że wynajem w moim przypadku jest rozwiązaniem najbardziej rozsądnym, nie ma co kupować sprzętu na własność, z którego będę korzystał baaardzo sporadycznie. Bardzo dziękuję za dyskusję na ten temat wink