Topic: Zastąpić rodzica.

Witam wszystkich forumowiczów. Dla Paulinki jestem jednocześnie ojcem i matką. Rola ta czasem przytłacza a ciężar na mych barkach nie do wytrzymania, ale daję radę. Paulina jest moją siłą, dla której chcę walczyć. Zastanawiam się, co zrobić by urozmaicić jej smutne życie. Mama odeszła, gdy córka miała zaledwie sześć lat. To trauma na całe życie. Chce jej oszczędzić bólu.

Re: Zastąpić rodzica.

Zabawki na pewno nie zastąpią mamy, ale może pomogą zapomnieć o bólu, dostarczą rozrywki, uśmiechu. Trzeba Paulinkę czymś zająć, ja myślę że warto poświęcić trochę miejsca na podwórku, sam spójrz na co: http://www.winnetoo.pl/. Mała będzie na pewno zachwycona, ze zorganizowałeś jej plac zabaw, specjalnie dla niej.

Re: Zastąpić rodzica.

Biedna dziewczynka. Czuję, że samą mnie to przerasta a co dopiero ją. Dzieci to takie kruche istoty, nie wiem co mogłoby pomóc. Ja uważam, że nawet jakbyś był najlepszym ojcem na świecie to nie zastąpisz matki. Myślę, że ból złagodzić mogą sesje u terapeuty, psychologa. Ktoś doświadczony, wykształcony powinien porozmawiać z Twoją córeczką. Bardzo współczuję jej, ale również Tobie – domyślam się że musi być Ci ciężko. Dostarczenie córce rozrywki w takich chwilach może być bardzo ważne i pomocne.