Topic: Przechylony tył - co robić

Panowie koledzy. Mam spory problemik z moim samochodzikiem. Ostatnio zaliczyłem małą stłuczkę. Niby nic wielkiego się nei stało, blachy wyklepałem, ale szybko zauwałżyłem, że auto jedzie jakoś tak dziwnie krzywo… W sensie nie tyle, że jeździ krzywo, tylko że jak jedzie i w sumie chyba tez przez caly czas jest dziwnie przechylone w jedną stronę. Tak jakby było cały czas dociążone z jednej strony, ale wcale nie jest - bagażnik i tylne siedzenie są przecież puściutkie. Wydaje mi się, że tak robi się tylko z tyłu, ale nie sprawdzałem tego dokładnie jeszcze u siebie - na razie auto stoi sobie w garazu. Czy ktoś bylby w stanie mi pomóc?

Re: Przechylony tył - co robić

Po pierwsze podaj markę samochodu.- to bardzo pomoże i ułatwi rozwiązanie problemu. Trochę ciężko zastanawiać się na usterką, jeśli nie wie sie, w czym ona wystąpiła. A więc

Jasne, rozumie. Już się robi. Samochód to Citroen Xsara. Rocznik tez podać? Będzie do czegoś potrzebny?

Nie, rocznik nie będzie do niczego potrzebny. Myślę, że rozwiązaniem Twojego problemu będzie naprawa tylnej belki (wymiana/regeneracja - nie wiem co dokładnie - to już musi stwierdzić mechanik który dokona oględzin…chyba, że sam ogarniasz temat, ale ztego co widzę, to raczej nie - oczywiście bez urazy, ale tak sądzę). W tym modelu tylna belka często ulega uszkodzeniom. Może tak się dziać pod wpływem po prostu dłuższego czasu eksploatacji luvb dostawania się tam wody. Oczywiście stłuczka też przyczynia się do tego, że takie uszkodzenia pojawiają się dużo szybciej.

Jeśli to kwestia tylnej belki, to polecam zapoznanie się ze strona tylnabelka.com. Pracownicy firmy to fachowcy, specjalizujący się w naprawie i regeneracji właśnie tej części dla kilku wybranych marek samochodów, w tym i dla Twojego auta. Kiedyś mój szwagier korzystał z ich usług i był bardzo zadowolony. Z tego, co wiem, nie płacił też u nich jakiejś wielkiej sumy, więc myślę, że przez pryzmat tego mogę ich spokojnie polecić.