Topic: Firma do przewozu mebli – czy trzeba spisać wcześniej umowę?

Witam, chciałabym się poradzić Forumowiczów w takiej delikatnej sprawie – mam dość cenne meble do przewiezienia i bardzo mi zależy na tym, żeby nie uszkodziły się podczas transportu. Nie robiłam tego wcześniej – to znaczy nie wynajmowałam firmy robiących przeprowadzki w Warszawie – i nie wiem, czego się mogę spodziewać. Czy byłoby dobrze, gdybym spisała z firmą przewozową umowę, że w razie uszkodzenia mebli poniosą koszty? Czy to jest w ogóle praktykowane?

Re: Firma do przewozu mebli – czy trzeba spisać wcześniej umowę?

Hej, ciekawy problem podjęłaś, to faktycznie jest sprawa trudna – bo teoretycznie firmy transportowe mają obowiązek dbać o mienie, ale często panowie fachowcy się nie przykładają i dzieją się niekiedy dziwne sprawy z naszymi rzeczami. Ale jak to od strony formalnej wygląda? Hm. Nie wiem.

Cześć, pozwolicie, że się wypowiem – znam parę firm, które organizują transport mebli Warszawa, to jedna z nich:http://transportwiki.com.pl/kurier/ to bardzo duży rynek i konkurencja w branży jest ogromna.. Gdyby firmy nie dbały o przewożone mienie to przepadłyby na starcie. Więc raczej nawet panom fachowcom, jak napisano powyżej, zależy na dobrym wizerunku firmy..

Ale ja nadal nei wiem, co z tymi dodatkowymi warunkami umowy – pisać czy nie pisać?

Nie wiem, czy firma by się zgodziła na takie dodatkowe dokumenty, przecież każdy ma swoje własne.. ale nie mam doświadczenia na tym polu, więc wypowiedzieć się nie mogę.

Cześć, widzę, że mowa jest o firmach transportowych – gdybyście szukali kogoś naprawdę sprawdzonego, to zajrzyjcie na http://transportwiki.com.pl/  – przeprowadzałam się z tą firmą już dwa razy, za każdym razem wszystko było ok. smile

A miałaś jakieś bardzo cenne rzeczy do przewiezienia? Jeśli tak, to jak było z ich zabezpieczaniem?

No antyków nie woziłam smile ale takie zwykłe lepsze rzeczy jak plazma czy sprzęt AGD to tak.. Wiesz – ten Wiki Transport wink to o wszystko się zatroszczył, o porządne zabezpieczenie sprzętu, patrzyłam, jak się zajmują całością, naprawdę nie mogłam narzekać. smile

Hmm.. a cenowo jak współpraca wyglądała?

Koszty? A spoko, nie drogo, raczej tak normalnie, nie pamiętam, żebym jakoś bankrutowała czy coś.

No dzięki, coś tam mi się rozjaśniło. Pozdrawiam!