Topic: Najlepsze sposoby na kaca

Ostatnio nieco przesadziłem na imprezce z alkoholem Wszystko to za sprawą https://whiskyembassy.pl/oferta/aprez-chrzan/ . Ta pełna charakteru, wyrazista wódka  tak bardzo mi smakowała, że nie mogłem się jej oprzeć. Na drugi dzień kac dał znać o sobie. Macie jakieś sprawdzone sposoby na takie dolegliwości?

Re: Najlepsze sposoby na kaca

Przy objawach kaca warto zrezygnować z kawy i środków przeciwbólowych. Płyny warto uzupełniać wodą niegazowaną oraz sokami. Do wody można dodać glukozę i sok z cytryny.

Re: Najlepsze sposoby na kaca

Przy kacu należy zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości witaminy C i witamin z grupy B. W tym celu w jadłospisie znaleźć powinny się: cytrusy, papryka, jabłka, kiszona kapusta oraz mleko i przetwory mleczne.

Re: Najlepsze sposoby na kaca

Nieprzyjemne skutki spożycia alkoholu pomaga zmniejszyć tymianek. Podobnie imbir, który dzięki antyoksydantom działa także hepatoprotekcyjnie. Łagodzi nudności, wymioty oraz biegunkę.

Re: Najlepsze sposoby na kaca

Najlepszym sposobem jest oczywiście umiarkowane spożywanie alkoholu. Komu jednak ta sztuka się nie uda, musi toczyć bohaterską walkę z kacem…