Topic: Gdzie najlepiej zbudować hotel?

Witam, chciałbym wybudować hotel zrestauracją w okolicy Tarnowa Podgórnego. Słyszałem, ze czasami ze względów aktywizacji gospodarczej można dostać korzystniejsze warunki, jeśli chodzi o kupno takich terenów pod budowę. Jak to jest dokładnie i na czym to polega? Jakie warunki trzeba spełnić by móc kupić taką tańszą ziemię?

Re: Gdzie najlepiej zbudować hotel?

Możesz kupić działkę w Tarnowie Podgórnym. Miasto przeznacza specjalne tereny na aktywizację gospodarczą dokładnie tak jak słyszałeś. Można nabyć grunt po bardzo niskich cenach. Z tego co wiem, takie działki są blisko dróg krajowych, wiec lokalizacja dla takiej restauracji czy hotelu jest idealna.

Re: Gdzie najlepiej zbudować hotel?

Jeżeli myślisz o zakupie terenów inwestycyjnych musisz wiedzieć, że są miasta w których jest o nie łatwiej i takie, w których jest trudniej. Pod tym względem bardzo fajnie kształtują się tereny pod Poznaniem. Można powiedzieć, ze masz dużo szczęścia. Szczególnie, ze z badań wynika, ze poznaniacy lubią się stołować w restauracjach. Masz szansę na powodzenie swojego interesu.

Re: Gdzie najlepiej zbudować hotel?

Skontaktuj się z firmą Anna, która jest właścicielem działek inwestycyjnych w tej okolicy. Oferują też nieruchomości na wynajem. Być może nie będziesz musiał robić wszystkiego od nowa, tylko wyremontować i przystosować do potrzeb gastronomicznych gotowy obiekt. Jest bardzo dużo możliwości.

Re: Gdzie najlepiej zbudować hotel?

W restauracji musisz mieć przede wszystkim dobrego szefa kuchni. Jeśli jedzenie będzie dobre na pewno będziesz mieć klientów. Nawet jeśli będziesz mieć drożej niż inni. Ludzie nie chodzą do restauracji by oszczędzić tylko właśnie by poznać nowe smaki. Takich, których nie mają szans posmakować w domu. To taka moja rada. A wszystko zależy od tego czy twój szef kuchni jest w stanie przypilnować całą ekipę.

Re: Gdzie najlepiej zbudować hotel?

Dobry pomysł by połączyć restaurację z hotelem. Możesz wówczas organizować wszystkie imprezy okolicznościowe. Od ślubów, po chrzty, komunie i inne tego typu święta. Możesz też zrobić salę konferencyjną, by mieć ofertę na spotkania biznesowe.

Re: Gdzie najlepiej zbudować hotel?

Jasne też tak myślałem.