Topic: Ile może kosztować audyt energetyczny?

Siemanko. Mój szef wymyślił sobie, żeby w naszej firmie przeprowadzić audyt energetyczny, żeby sprawdzić, ile energii, którą mamy wykorzystujemy w pełni i ile się marnuje. No i przy okazji co można zrobić żeby znaleźć jakieś oszczędności na tej energii, żeby w firmie bardziej ekologicznie było i bez żadnych strat. I tu po pierwsze mam pytanie czy znacie kogoś kto takie rzeczy robi, jak to dokładnie wygląda  no i jeszcze chyba najważniejsze, bo zależy nam na tym, żeby się dowiedzieć, ile to dokładnie kosztuje.

Re: Ile może kosztować audyt energetyczny?

Jeśli chodzi o koszt energetycznych audytów to myślę, że trzeba o ceny pytać indywidualnie i się umawiać, bo to tak trudno jednoznacznie ustalić, ile to kosztować może. Ale myślę, że to są raczej ceny dość dostępne i możliwe do pokrycia przez normalnych ludzi, także tutaj się nie ma czego bać.

O, no to super to słyszeć. A czy jakieś wskazówki co do termomodernizacji też dostaniemy czy już po tym audycie zostaniemy tak zupełnie z niczym, czyli tylko z jego wynikami i jakąś tam ogólną diagnozą?

To zależy już od firmy, którą wynajmiecie, ale zazwyczaj jest też taka opcja, żeby się dowiedzieć co i jak wygląda no i co warto zmienić, co poprawić, żeby  też ta energia jakoś nie uciekała i była w pełni wykorzystana.

Czyli całkiem świetnie. W takim razie takiej oferty właśnie będę szukał.