Topic: Co myślicie na temat animacji 2D?

Hej. Czy waszym zdaniem opłaca się tworzyć animacje dwuwymiarowe czy lepiej jednak postawić na droższe, ale bardziej nowoczesne animacje trójwymiarowe?

Re: Co myślicie na temat animacji 2D?

Moim zdaniem od pewnego czasu jest boom na filmy 3d, ale nie wydaje mi się, żeby były one pod różnymi względami lepsze od klasycznych, czyli 2d. Ja np. wolę tradycyjne filmy i animacje, bo po pierwsze jestem do nich przyzwyczajony, a po drugie sprawiają wrażenie bardziej spokojnych. A ty w jakim celu chcesz stworzyc animacje 2d?

W celu reklamowym. Myslałem również o zamówieniu standardowego spotu reklamowego, jednak animacja wydała mi się bardziej oryginalnym pomysłem.

Plusów animacji jest wiele. Wiąże się z mniejszymi kosztami niż inne formy reklamy, jest też mniej czasochłonna. No i jak sam stwierdziłes, jest bardziej oryginalna niż tradycyjne filmy reklamowe. Niektóre pomysłowe animacje są zapamiętywane przez odbiorców szybciej i na dłuższy czas niż spoty.

Ja też jestem zwolennikiem animacji, chociaż czasem są dla mnie tylko uzupełnieniem filmów reklamowych. Nie lubię się ograniczać do jednej formy reklamy.